Özel Hava Ambulansı

Özel Hava Ambulansı

Özel hava ambulansı, hasta ve ya yaralıya bulunduğu yerde acil tıbbi müdahalenin mümkün olmadığı ya da kara yolu ile taşımanın hayati riske neden olduğu durumlarda, devreye sokulan en hızlı ve güvenli nakil aracıdır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında, hasta nakil transferi yapan Plures, hasta / yaralıyı, bulunduğu yere en yakın havaalanından alıp, tedavinin yapılacağı yere en yakın havaalanına iniş yapar. Sağlık hizmetleri için jet ve turboprop uçaklar kullanan şirketimiz, eşsiz bir hız, güvenlik ve rahatlıkta ulaşım sağlar.

Havacılık sektöründe 10 yılı aşkın süredir elde ettiği deneyimleri, sağlık hizmetlerine de aktaran firmamız, sadık müşterilerimizin değişmeyen adresi haline gelmeyi başarmıştır.

Özel Hava Ambulansında Hangi Tıbbi Cihazlar Bulunur?

Plures Air' da hizmet verebilen hasta nakil taşıtları, ihtiyaç duyulan tüm medikal teçhizata sahiptir. Cihazların rutin kontrolleri, deneyimli ekiplerce yapılmakta ve sonuç raporları kayıt altına alınmaktadır. 1 ana sedye yatak, 1 kombinasyon sedye, yaşam destek ünitesi, perfüzör cihazı, ekg cihazı, solunum cihazı, atel setleri ve ilaçlar hazır tutulmaktadır.

ekibimiz

Ekibimiz

Plures Air tüm uçuşlarında, deneyimli uzman personeller görev almaktadır. İnsan hayatı için son derece önemli olan bu uçuşlarda ise, gereken tüm hassasiyet gösterilmektedir. Bu bilinç sayesinde her daim kendini geliştiren, görev sorumluluğu taşıyan uçuş ekibi; 1 kaptan pilot, 1 yardımcı pilot, 1 doktor ve 1 sağlık destek personelinden oluşmaktadır. Taşınan hasta/ yaralının durumuna göre anestezi uzmanı da ekibe dahil edilmektedir. Şirketimiz için övünç kaynağı olan, son teknoloji ile donatılmış modern filonun, en hızlı ve etkin araçları olan jetler ve turboprop uçaklar, hava ambulansı olarak, özel hizmet için tahsis edilmiştir. Sesten hızlı hareket eden jet uçaklar, pervaneli uçaklara göre daha yüksek irtifalarda, daha uzun menzillerde giden ve daha süratli olan araçlardır. Yüksek irtifa ve hız beklentisine cevap veren, motor gücü geliştirilmiş pervaneli bir uçak türü olan turboproplar da hasta nakil transferlerinde en çok tercih edilen araçtır. Plures Air, işini şansa bırakmaz. Ulaşımda her saniyenin altın kıymetinde olduğu, sağlık problemlerinde, filonun en güçlü askerleri jet ve turboprop uçaklar, öne çıkar.

nasıl-temin-edilir

Nasıl Temin Edilir, Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

Günümüzde, özel hava ambulansı taşımacılığından yararlanmak için çok ciddi yaralanma ve ya kaza geçirmiş olmak gerekmiyor. Hava yolu ile nakil; doktor gözetiminde korunaklı bir şekilde taşınması gereken hastalar ve uzun kara yolu transferi ile taşınmak istemeyen hastaların da sıklıkla tercih ettiği bir seçenek haline gelmiştir. Bununla birlikte;

Tedavisi acil olarak başka bir şehirde sürdürülmesi gereken hastalar,

Zaman kaybının hayati risk oluşturduğu her türlü yaralanma ve kazalarda,

Tedavisi için bulunduğu yerde yeterli tıbbi imkanın bulunmadığı hastalar,

Gözetim altında taşınması gereken, ciddi anlamda kronik hastalar,

Travma sonrası kara yolu ile taşımanın risk taşıdığı hastalar, gibi durumlarda vakit kaybetmeden özel hava ambulansı kiralanmadır.

kiralık hava ambulansı
Hastaya Ulaşım, İlk Müdahale ve Nakil Nasıl Gerçekleştirilir?

7 gün 24 saat göreve hazır bekleyen özel hava ambulanslarımız için hizmet alarmı oluşur oluşmaz, koordinasyon merkezimiz, özel olarak harekete geçer. Teknik ekip hareket öncesi uçağın son kontrollerini yaparken, uçuş ekibi ve tıbbi personel göreve çağrılır. Uçuş izinleri tamamlanan uçak, vakit kaybetmeden havalandırılır. Hastanın lokasyonuna en yakın havaalanına iniş yapılır. Kara yolu ile havaalanına getirilen hasta ya da yaralı özel hava ambulansına yerleştirilir.

Plures'in profesyonel tıbbi müdahele ekibi ilk olarak hastanın can güvenliğini sağlar. Ardından uçuş başlatılır. Uçuş boyunca doktor ve sağlık destek personelinin gözetiminde olan hasta ya da yaralı için, gereken tüm müdahaleler yapılır. Asıl tedavinin yapılacağı kurumda, hastanın müdahale / tedavi geçmişinin anlaşılması için, uçuş sırasında gerçekleştirilen tüm uygulamalar raporlanır.

Tedavinin yapılacağı hastaneye en yakın havalimanına iniş yapan uçaktan, hasta çabucak tahliye edilir. Limanda hazır bekletilen kara ambulansı ile hastaneye sevk gerçekleştirilir.

Yaralı ve ya hastanın hava transferi gerçekleştirilirken, yakınlarından 2 kişiye kadar refakat imkanı verilmektedir.

Özel Hava Ambulansı Hangi İllerde Hizmet Verir?

Türkiye'nin neresinde olursanız olun, Plures Air' in özel hava ambulansları, sizi en güvenli ve konforlu koşullarda taşımak için hazırdır. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi metropollerden yoğun olarak gelen talepler, anında cevaplandığı gibi, istek doğrultusunda diğer şehirlere de ayrıcalıklı taşıma hizmeti sunulmaktadır.

Son günlerde, Orta Doğu'da zorlu bölgelere yapılan uçuşlar ve can kurtarma operasyonları sebebiyle, adından sıkça söz ettiren firmamız, yurtdışından Türkiye'ye tedavi için taşınacak hasta ve yaralıların ulaşımında da özel hava ambulansı hizmeti vermektedir. Plures, hastaların; vize, uçuş izni gibi yurt dışı seyahat prosedürlerini üstlenerek, gereken tüm bürokratik işlemleri onlar adına yapmaktadır.

hava ambulansı fiyatları

Özel Hava Ambulansı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İnsan hayatını ve sunduğu hizmetten duyulan memnuniyeti her şeyin üstünde tutan Plures, hava ambulansı hizmetinde kişiye özel en düşük ücretleri talep etmektedir. Erişebilir koşullarda hizmet için; görev çağrısının ardından, bulunduğunuz yere en yakın havaalanında bekletilen araçlarımızı devreye sokuyoruz. Bu sayede maliyeti düşürerek, sizden en ekonomik fiyatlara, beklenenin çok daha üstünde hizmet veriyoruz. Sayfada bulunan form ile hizmet isteğinde bulunabilir, durum ve koşullarınıza göre hesaplatma yapabilirsiniz.

Ayrıcalıklı Taşıma Hizmeti için Plures Air

Havacılık sektöründe hizmet standardıyla markalaşmayı başaran şirketimiz, bunu; özverili ve disiplinli çalışma ekibi, seçkin uçak filosu ve yurt içi ve dışında gerçekleştirdiği zorlu görevlerden çıkardığı benzersiz deneyimlere borçludur. Plures için, ayrıcalıklı hizmet bir tutkudur. Özellikle hava ambulans ve organ nakli gibi sağlık konularında, kırmızı alarm verdiğimiz görev çağrısı, müşterilerimiz için hizmet çıtamızı en yükseğe çıkaracağımızın teminatıdır. Bu zorlu nakil sürecinde, firmamızın güler yüzlü çalışanları sizin için tüm prosedür işlemleri yerine getirir. Uçuş belgelerinin hazırlanmasından, hastane giriş ve çıkış işlemleri, raporların teslim edilmesi, yurt dışı çıkış izinlerinin alınmasına kadar tüm karmaşık işlemleri, deneyimli ekibimiz kısa sürede gerçekleştirir. Sunduğu bu kapsamlı ve yüksek standarttaki hizmet için en ekonomik ücretleri belirleyen şirketimiz, özel hava ambulansı hizmeti veren firmalar arasında en avantajlı tercih durumuna gelmektedir.

İletişim Formu